RNCF2010BTE665K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE665K
Description
RES 665K OHM 0.1% 1/3W 2010
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
665kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
250mW
2
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
RNCF
Datasheets
RNCF2010BTE665K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 665kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C