RNCF2010BTE64K9
Mfr.Part #
RNCF2010BTE64K9
Description
RES 64.9K OHM 0.1% 1/3W 2010
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
64.9kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010BTE64K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C