RNCF2010BTE649K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE649K
Description
RES 649K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
649kOhm
RECTANGULAR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2010BTE649K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 649kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C