RNCF2010BTE60R4
Mfr.Part #
RNCF2010BTE60R4
Description
RES 60.4 OHM 0.1% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
60.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2010BTE60R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 60.4Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C