RNCF2010BTE604R
Mfr.Part #
RNCF2010BTE604R
Description
RES 604 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
604Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm