RNCF2010BTE604K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE604K
Description
RES 604K OHM 0.1% 1/3W 2010
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
604kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2010BTE604K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 604kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C