RNCF2010BTE5R62
Mfr.Part #
RNCF2010BTE5R62
Description
RES 5.62 OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Resistance :
5.62Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2010BTE5R62
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.62Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C