RNCF2010BTE5K49
Mfr.Part #
RNCF2010BTE5K49
Description
RES 5.49K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
5.49kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Datasheets
RNCF2010BTE5K49
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.49kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C