RNCF2010BTE57R6
Mfr.Part #
RNCF2010BTE57R6
Description
RES 57.6 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
57.6Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
PRECISION
ECCN Code :
EAR99
RNCF
Datasheets
RNCF2010BTE57R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 57.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C