RNCF2010BTE562K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE562K
Description
RES 562K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
562kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm