RNCF2010BTE560K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE560K
Description
RES 560K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
560kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%