RNCF2010BTE549K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE549K
Description
RES 549K OHM 0.1% 1/3W 2010
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
549kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2010BTE549K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 549kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C