RNCF2010BTE52K3
Mfr.Part #
RNCF2010BTE52K3
Description
RES 52.3K OHM 0.1% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
52.3kOhm
Power Rating :
250mW
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BTE52K3
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 52.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C