RNCF2010BTE4R70
Mfr.Part #
RNCF2010BTE4R70
Description
RES 4.7 OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
4.7ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Height :
711.2μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Max Power Dissipation :
333mW