RNCF2010BTE4K64
Mfr.Part #
RNCF2010BTE4K64
Description
RES 4.64K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
4.64kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W