RNCF2010BTE49R9
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010BTE49R9
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/3W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RNCF
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Feature :
Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
12 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
49.9Ohm
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
PRECISION
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm