RNCF2010BTE453R
Mfr.Part #
RNCF2010BTE453R
Description
RES 453 OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Resistance :
453Ohm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010BTE453R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 453Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C