RNCF2010BTE44R2
Mfr.Part #
RNCF2010BTE44R2
Description
RES 44.2 OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
44.2Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
PRECISION
Datasheets
RNCF2010BTE44R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 44.2Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C