RNCF2010BTE3K90
Mfr.Part #
RNCF2010BTE3K90
Description
RES 3.9K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.9kohm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C