RNCF2010BTE3K57
Mfr.Part #
RNCF2010BTE3K57
Description
RES 3.57K OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.57kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010BTE3K57
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C