RNCF2010BTE3K30
Mfr.Part #
RNCF2010BTE3K30
Description
RES 3.3K OHM 0.1% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.3kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BTE3K30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C