RNCF2010BTE34R8
Mfr.Part #
RNCF2010BTE34R8
Description
RES 34.8 OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
34.8Ohm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010BTE34R8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 34.8Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C