RNCF2010BTE34K0
Mfr.Part #
RNCF2010BTE34K0
Description
RES 34K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
34kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2010BTE34K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 34kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C