RNCF2010BTE340R
Mfr.Part #
RNCF2010BTE340R
Description
RES 340 OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive AEC-Q200
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
340Ohm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNCF2010BTE340R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 340Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C