RNCF2010BTE316R
Mfr.Part #
RNCF2010BTE316R
Description
RES 316 OHM 0.1% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
316Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF2010BTE316R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 316Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C