RNCF2010BTE2M87
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2M87
Description
RES 2.87M OHM 0.1% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.87MOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C