RNCF2010BTE2M74
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2M74
Description
RES 2.74M OHM 0.1% 1/4W 2010
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.74MOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
RNCF2010BTE2M74
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.74MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C