RNCF2010BTE2M49
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2M49
Description
RES 2.49M OHM 0.1% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
2.49MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010BTE2M49
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.49MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C