RNCF2010BTE2M43
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2M43
Description
RES 2.43M OHM 0.1% 1/4W 2010
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.43MOhm