RNCF2010BTE2M26
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2M26
Description
RES 2.26M OHM 0.1% 1/4W 2010
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
2.26MOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010BTE2M26
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.26MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C