RNCF2010BTE2M15
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2M15
Description
RES 2.15M OHM 0.1% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.15MOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
RNCF2010BTE2M15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.15MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C