RNCF2010BTE2K43
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2K43
Description
RES 2.43K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Resistance :
2.43kOhm
PRECISION
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1 (Unlimited)
Series :
RNCF
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010BTE2K43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.43kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C