RNCF2010BTE2K37
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2K37
Description
RES 2.37K OHM 0.1% 1/3W 2010
Resistance :
2.37kOhm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Series :
RNCF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ECCN Code :
EAR99
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010BTE2K37
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.37kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C