RNCF2010BTE2K32
Mfr.Part #
RNCF2010BTE2K32
Description
RES 2.32K OHM 0.1% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RNCF
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
2.32kOhm
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010BTE2K32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C