RNCF2010BTE26R1
Mfr.Part #
RNCF2010BTE26R1
Description
RES 26.1 OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C