RNCF2010BTE23K2
Mfr.Part #
RNCF2010BTE23K2
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
23.2kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010BTE23K2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 23.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C