RNCF2010BTE22R6
Mfr.Part #
RNCF2010BTE22R6
Description
RES 22.6 OHM 0.1% 1/3W 2010
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
22.6Ohm
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Power Rating :
250mW
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010BTE22R6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 22.6Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C