RNCF2010BTE22R1
Mfr.Part #
RNCF2010BTE22R1
Description
RES 22.1 OHM 0.1% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
22.1Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C