RNCF2010BTE22R0
Mfr.Part #
RNCF2010BTE22R0
Description
RES 22 OHM 0.1% 1/3W 2010
RNCF
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
22Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
PRECISION
Mount :
Surface Mount
1 (Unlimited)
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNCF2010BTE22R0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 22Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C