RNCF2010BTE22K6
Mfr.Part #
RNCF2010BTE22K6
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
22.6kOhm
Mount :
Surface Mount
RECTANGULAR
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010BTE22K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C