RNCF2010BTE22K1
Mfr.Part #
RNCF2010BTE22K1
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Resistance :
22.1kOhm
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C