RNCF2010BTE226K
Mfr.Part #
RNCF2010BTE226K
Description
RES 226K OHM 0.1% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
226kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C