RNCF2010BTE221R
Mfr.Part #
RNCF2010BTE221R
Description
RES 221 OHM 0.1% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
221Ohm
PRECISION
Power Rating :
250mW
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Power (Watts) :
0.333W 1/3W