RNCF2010BTE20K5
Mfr.Part #
RNCF2010BTE20K5
Description
RES 20.5K OHM 0.1% 1/3W 2010
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
20.5kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2010BTE20K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 20.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C