RNCF2010BTE1M62
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M62
Description
RES 1.62M OHM 0.1% 1/4W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.62MOhm