RNCF2010BTE1M54
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M54
Description
RES 1.54M OHM 0.1% 1/4W 2010
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW