RNCF2010BTE1M50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M50
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.5M OHM 0.1% 1/4W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Additional Feature :
PRECISION
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Resistance :
1.5mOhm
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Series :
RNCF
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm