RNCF2010BTE1M47
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M47
Description
RES 1.47M OHM 0.1% 1/4W 2010
Resistance :
1.47MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W