RNCF2010BTE1M43
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M43
Description
RES 1.43M OHM 0.1% 1/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.43mOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010BTE1M43
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.43MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C