RNCF2010BTE1M37
Mfr.Part #
RNCF2010BTE1M37
Description
RES 1.37M OHM 0.1% 1/4W 2010
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C